Wideorozmowa z doradcą
Konfiguruj swoją Toyotę
Umów się na przegląd - jesteśmy otwarci

Woven Planet Holdings przejmuje start-up Renovo Motors

Technologia autonomicznego prowadzenia dla samochodów Toyoty

2021-10-15

Technologiczno-inwestycyjny koncern Toyoty – Woven Planet Holdings – przejmuje Renovo Motors. Jest to start-up skupiający inżynierów prowadzących pionierskie prace nad systemem operacyjnym dla samochodów. Specjaliści Renovo wesprą budowę nowego systemu operacyjnego Arene, który Woven Planet tworzy z myślą o kolejnych generacjach samochodów Toyoty oraz innych producentów.

System operacyjny dla samochodów Arene

Łącząc się z Renovo, Woven Planet i Toyota wzmocnią zespół pracujący nad systemem operacyjnym Arene. W niedalekiej przyszłości rozwiązanie to ma zrewolucjonizować sposób, w jaki będą tworzone nowe samochody. Chodzi o to, aby pojazdy od początku były projektowane w zgodzie z zaawansowanym, zintegrowanym oprogramowaniem – tak jak w przypadku smartfonów.

Woven Planet planuje opracować system operacyjny, który można będzie stosować w autach różnych producentów. W ten sposób Toyota chce się stać uniwersalnym dostawcą cyfrowego środowiska dla całej branży motoryzacyjnej.

Toyota wzmacnia zespół innowatorów

Start-up Renovo Motors jest jedną z wielu firm technologicznych, które w tym roku dołączyły do koncernu Woven. Grupa ta konsekwentnie poszerza swój zespół o ekspertów specjalizujących się w systemach operacyjnych, a także w technologiach związanych z autonomiczną jazdą, automatycznym tworzeniu map HD, platformami do inteligentnego zarządzania flotami oraz nowoczesnymi usługami mobilności.

„Zakup Renovo przyspieszy prace Woven Planet nad technologiami, które zrewolucjonizują światowy transport. Naszym celem jest stworzenie najbardziej programowalnych samochodów na świecie oraz szerokie otwarcie możliwości programowania aut przed niezależnymi zespołami, dzięki uproszczeniu software’u dla samochodów. To pozwoli znacznie przyspieszyć jego rozwój” – podkreślił Nikos Michalakis, wiceprezydent ds. oprogramowania Woven Planet Holdings.

Toyota przejmuje start-up Renovo Motors

„Myślę, że to pomoże nam skrócić o lata wprowadzenie na rynek nowych produktów” – dodał James Kuffner, CEO Woven Planet Holding.

Woven Group – koncern działający od 2021 roku

W 2021 roku badawczo-rozwojowa firma Toyota Research Institute – Advance Development została przekształcona w Woven Group. Od tego czasu koncern ten zajmuje się innowacjami i inwestycjami na polu autonomicznych samochodów, usług mobilności, robotyki, inteligentnych miast i sztucznej inteligencji.

Grupa Woven składa się z czterech uzupełniających się firm: Woven Planet Holdings, Woven Core, Woven Alpha i Woven Capital. Koncern, mający za zadanie skierowanie Toyoty i całej branży motoryzacyjnej na nowe tory, dąży do poprawy warunków życia, pracy i transportu, stawiając na bezpieczeństwo ludzi oraz ochronę środowiska i klimatu.

Dowiedz się więcej

Rusza przedsprzedaż nowej Toyoty Aygo X Rusza przedsprzedaż nowej Toyoty Aygo X Dowiedz się więcej Nowa Toyota Hilux GR SPORT Nowa Toyota Hilux GR SPORT Wersja inspirowana rajdami Nowości z Toyota Kenshiki Forum Nowości z Toyota Kenshiki Forum Dowiedz się więcej GR Yaris Sportowym Samochodem Roku 2021 GR Yaris Sportowym Samochodem Roku 2021 Plebiscyt AutoBild Sportscars Aygo X i rezerwacje online Aygo X i rezerwacje online Zamówienia z pierwszeństwem realizacji Strategia Toyoty dotycząca aut elektrycznych Strategia Toyoty dotycząca aut elektrycznych Dowiedz się więcej Toyota dominuje na rynku flotowym Toyota dominuje na rynku flotowym Dane PZPM z listopada 2021 roku Toyota uruchomiła drugą linię produkcyjną silnika 1,5 l Toyota uruchomiła drugą linię produkcyjną silnika 1,5 l Poznaj szczegóły Toyota Yaris GR Sport Toyota Yaris GR Sport Zobacz nową wersję, która debiutuje w Europie Toyota a całkowicie bezemisyjna gama modelowa Toyota a całkowicie bezemisyjna gama modelowa Dowiedz się więcej Toyota Dream Car Art Contest 2022 Toyota Dream Car Art Contest 2022 Zachęć dziecko do wzięcia udziału w XV edycji konkursu Prototypowy GR Yaris Prototypowy GR Yaris Dowiedz się więcej o eksperymentalnym modelu